Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Dowiedz się więcej

fundament – lekkie budynki szkieletowe można posadowić na każdego rodzaju fundamencie (płyta fundamentowa na ławach i ścianach, zbrojona płyta fundamentowa, fundament typu Legalett; budynek może mieć podpiwniczenie lub nie)

konstrukcje ścian zewnętrznych i nośnych wykonuje się ze słupków o przekroju 6x14 cm, w rozstawie max 62,5 cm. Drewno na konstrukcję domu to świerk, pochodzący od sprawdzonego i certyfikowanego niemieckiego producenta jakim jest firma z 80-letnią tradycją, Ladenburger GmbH (www.ladenburger.de). Przestrzeń między słupkami wypełnia się wełną skalną, która jest materiałem izolacyjnym, chroniącym przed zimnem i hałasem. Od zewnątrz materiał izolacyjny osłania się membraną wiatroizolacyjną, a od wewnątrz domu atestowaną folią paroizolacyjną. Powstały szkielet obija się obustronnie poszyciem z płyt QSB gr. 12 mm, które usztywnia konstrukcję budynku. Izolacja termiczna wykonana jest z wełny skalnej Rockwool gr. 150 mm. Następnie ściany od wewnątrz wykańcza się płytami G-K na ruszcie z profili stalowych. Łączenia płyt są dwukrotnie szpachlowane, a powierzchnia ścian jednokrotnie malowana farbą z dodatkiem gruntu.

konstrukcje ścianek działowych wykonujemy z profili stalowych i płyt G-K, przestrzeń między płytami wypełnia się izolacją akustyczną z twardej wełny skalnej Rockwool gr.100 mm. Łączenia płyt są dwukrotnie szpachlowane, a powierzchnia ścian jednokrotnie malowana  farbą z dodatkiem gruntu.

dach - konstrukcja więźby dachowej wykonywana jest z drewna sosnowego wysokiej jakości, pochodzącego z polskich tartaków. Izolacja termiczna w dachu wykonywana jest standardowo z wełny skalnej Rockwool Megarock Plus, w dwóch warstwach wzdłuż i w poprzek krokwi, gr. minimum 250 mm. Pokrycie dachu z blachodachówki (np. firmy Bratex lub innej wybranej przez Inwestora) bądź dachówki ceramicznej lub cementowej czy gontu bitumicznego.

elewacja – wykonana jest z wełny elewacyjnej Rockwool Frontrock, gr. 80 mm lub więcej, pokryta klejem i zbrojona siatką z włókna szklanego. Warstwą wykańczającą jest warstwa tynku silikatowego firmy Fast. Elewacja może też być wykonana z szalówki drewnianej, półbala lub płytek elewacyjnych.

instalacja elektryczna – w celu podniesienia bezpieczeństwa przewody elektryczne układane są w peszlu samogasnącym. Instalacje elektryczną wykonujemy kompletną, łącznie z tablicą rozdzielczą, gniazdkami i przełącznikami. Całość zakończona jest protokołem z pomiarów elektrycznych, niezbędnym do odbioru budynku.

instalacja C.O. w budynku szkieletowym można zastosować zarówno ogrzewanie podłogowe jak i grzejniki, źródłem ciepła może być dowolny kocioł na paliwo stałe, gaz, rekuperator lub pompa ciepła.